Początki w bieganiu są trudne, ale zwykle chcemy posiadać jakieś dane na temat wysiłku, który wtedy przezywamy. Oczywiście zegarek jest wystarczający dla wielu ludzi, ale przyznać trzeba, że w dobie tak doskonale rozwiniętej techniki aż szkoda nie wykorzystywać cudów technologicznych, które posiadamy. Wystarczy bowiem telefon z systemem operacyjny android/ios, czyli prawie dowolny i wgrana aplikacja dla początkujących biegaczy, by poczuć się jak prawdziwy zawodowiec z dostępem do pełnych danych na temat swoich treningów, przebiegów i wydolności. Aplikacje takie są zwykle darmowe i mamy ich całkiem spory wybór na rynku. Zdecydowanie też będziemy mogli dzięki nim monitorować solidnie swoje parametry biegowe w treningach, ale są przydatne także w przypadku zawodów, gdzie przecież również amatorzy chętnie startują.

 

Aplikacja dla początkujących biegaczy. Kontroluj swój trening!

 

Aplikacja dla początkujących biegaczy to prosta aplikacja, która zdecydowanie sprawdzi się w każdych warunkach – zarówno terenowych jak i miejskich. To sposób na zmierzenie czasu, ale również na znacznie więcej. Czasami aplikacja taka pokaże nam również tętno i zakresy pracy naszego ciała, w jakich biegliśmy. To niezwykle cenne dane w wielu wypadkach, pozwalające na to, by doskonale przygotować się do kolejnych treningów i znacznie lepiej rozpocząć przygotowywanie się do profesjonalnych zawodów. Aplikacje takie posiadają również odpowiednie komunikaty głosowe, które możemy zawsze mieć na uszach i dostawać bieżące informacje. Aplikacja dla początkujących biegaczy w umiejętny sposób zaprogramowana pozwoli nam również na to, by przygotować cały i duży cykl treningowy pod konkretną imprezę sportową, w której marzy się nam wystartować. Zdecydowanie korzyści jest oczywiście więcej. Nie można nie wspomnieć o tym, że takie właśnie biegowe aplikacje dają nam możliwość przechowywania swoich wyników zabezpieczonych w odpowiedni sposób. Nigdy więc nie stracimy ich z oczu i będziemy w stanie przyjrzeć się swoim statystykom, w których to zobaczymy na przykład to czy mamy sportowy progres.

Naturalnie większość znanych i popularnych aplikacji tego rodzaju pozwala również na to, by kupić wersję Premium. W takim wypadku zyskujemy zwykle jeszcze więcej możliwości, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane nawet przez sportowców profesjonalnych. Na przykład dają wtedy możliwość biegania z pulsometrem i połączenia się z nim za pomocą takiej aplikacji. To właśnie wtedy dowiemy się o zakresach tętna, w jakich nasze ciało pracuje w trakcie wysiłku na treningu czy zawodach sportowych. Aplikacja dla początkujących biegaczy zawiera tak wiele funkcji, że nie sposób ich wszystkich wymienić, a same aplikacje również znacząco różnią się pomiędzy sobą. Zdecydowanie jednak warto się im przyjrzeć, jako alternatywie dla zwyczajnego zegarka i przekonać się jak ciekawie się z nimi trenuje. To treningi, które znacznie pełniej oddają nasze możliwości i pokazują nam jak zmienialiśmy się jako sportowcy na przebiegu pewnego czasu. Dowiemy się o progresach, ale również o słabszych momentach i problemach w bieganiu, które będziemy mogli w przyszosi dzięki takiej wiedzy eliminować.

 

Darmowa aplikacja do biegania

 

Fantastycznym rozwiązaniem jest możliwość zobaczenia poszczególnych czasów wybranych przez nas odcinków, co również pozwala nam na przykład na trenowanie odpowiedniego tempa biegu i utrzymywanie go przez dłuższy czas na trasie zawodów czy na treningu. Instalowanie takich aplikacji to również szanse na nawiązywanie wielu znajomości z osobami, które również biegają lub na zacieśniania relacji z ludźmi, którzy w naszym otoczeniu już od dawna to robią. Darmowa aplikacja do biegania bądź też płatna pozwala w tym sensie na utrzymanie doskonałej motywacji przez cały rok. Zwykle bowiem będziemy mieli wgląd w treningi naszych znajomych, co z pewnością może okazać się niezwykle korzystne dla nas i pozwolić na to, że nasza motywacja nie będzie spadała, a chęć do treningów pozostanie na doskonałym poziomie. Oczywiście prędko się to przełoży na osiągane wyniki. Tak więc wydaje się, że aplikacja do biegania nie może mieć zbyt wielu wad!

Lista aplikacji do biegania:

  1. Samsung Health
  2. Endomondo
  3. Nike+
  4. Runtastic
  5. RunKeeper
  6. Strava

 Ja osobiście używam zegarka samsung gear sport + samsung health i jestem bardzo zadowolony. Nie piszę w tym artykule, co potrafią te aplikacje bo większość z Was ma już pewne doświadczenia z aplikacjami i sporo tutoriali można znaleźć z internecie, które pokazują pełne możliwości tych aplikacji. Są to najpopularniejsze aplikacje, co sprawia dodatkowy plus na ich korzyść, że będą bardzo długo miały aktualizacje i na bieżąco będą naprawiane każde błędy w oprogramowaniu, co czynić je będzie jeszcze lepszymi, dokładniejszymi, dla nas użytkowników.

 

Pin It on Pinterest

Shares
Share This